مقاله

ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی

ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی

ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی

نور خورشید همان قدر که می تواند برای انسان مفید باشد می تواند به همان اندازه نیز مضر باشد؛ لازم به ذکر است که اشعه ی خورشید در طولانی مدت موجب تغییر رنگ،  تیرگی و حتی پیری زود رس پوست می شود البته گاهی اوقات نیز ممکن است منجر به سرطان پوستی شود ‌. شما می توانید با مصرف منظم ضد آفتاب از بروز این اتفاق ها جلوگیری کنید.  ضد آفتاب ها کرم هایی هستند که از پوست شما در مقابل آفتاب محافظت می کنند .  سالیان سال است که برند های مختلف به تولید ضد آفتاب های گوناگون مشغول هستند  مسئله ی مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که بهترین ضد آفتاب کدام است . افراد زیادی از ما در فور اور ویتامین سوال می پرسند که ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی . چنان چه مایل هستید به پاسخ سوالات خود برسید ما را تا پایان این مقاله همراهی کنید.

آیا افراد باید بر اساس محلی که زندگی می کنند ضد آفتاب بزنند؟

شاید شما نیز این جمله را شنیده اید که می گویند که بهتر است افراد ایرانی از ضد آفتاب ایرانی و افراد خارجی نیز از ضد آفتاب خارجی استفاده کنند ؛ به نظر شما این جمله درست است ؟ پاسخ قطعی ما به چنین پرسشی که آیا ضد آفتاب ایرانی برای ایرانی ها و ضد آفتاب خارجی برای خارجی ها است؟ منفی است . این صحبت ها بیش تر برای بازار گرمی فروشنده ها استفاده می شود. شایان ذکر است که صنعت تولید لوازم آرایشی و بهداشتی هنوز آن قدر پیشرفت نکرده است که بر اساس زاویه ی تابش خورشید کرم تولید کنند.  برای مثال گاهی اوقات اندازه گرفتن SPF در برند های ایرانی کار دشواری است و به صورت تخمینی انجام می شود . باید خدمتتان عرض کنیم که تولید کرم های ضد آفتاب در ایران و خارج از ایران به طور کلی شبیه به یک دیگر است تنها برخی از آن ها برای محصول خود تست می گذارند و بعد از آن از مشتری ها نظر سنجی می کنند و در صورتی که لازم باشد تغییراتی را روی آن انجام می دهند که معمولا شرکت های ایرانی این کار را انجام نمی دهند.

ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی

مقایسه ضد آفتاب خارجی و ایرانی

Spf یک فاکتور برای محافظت در مقابل نور خورشید است و معمولا SPF یک ضد آفتاب خوب باید بین ۳۰ تا ۶۰ باشد اما متاسفانه خیلی از برند های ایرانی این مقدار را به درستی اندازه گیری نمی کنند و این یکی از معایب این ضد آفتاب ها محسوب می شود.  علاوه بر این باید اضافه کنیم که معمولا برند های ایرانی برای ضد آفتاب های خود تست نمی گذارند ؛ زمانی که تولید کننده برای محصول خود تست می گذارد و آن را روی یک جامعه ی کوچک امتحان می کند قطعا در صورت بروز مشکل خیلی بهتر می تواند آن را حل کند. در بخش بعد یکی از این برند ها را به شما معرفی می کنیم.

ضد آفتاب خارجی

ما در این بخش ضد آفتاب فور اور را به شما یک ضد آفتاب خارجی خوب را به شما معرفی می کنیم.  این کرم تنها یک سر آفتاب معمولی نیست و علاوه بر خاصیت ضد آفتابی خاصیت آبرسان نیز دارد و آن هم به خاطر آلوئه ورا است. اگر به دنبال ضد آفتابی  هستید که پوستتان را به مرور روشن کند. شما بعد از مدتی استفاده از این ضد آفتاب تغییر را در پوست خود احساس کنید. ویژگی های این ضد آفتاب به همین چند مورد ختم نمی شود و ما تنها می توانیم تعدادی از این ویژگی ها را برای شما نام می بریم.

  • این ضد آفتاب ضد التهاب است ‌.
  • استفاده از این ضد آفتاب هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند.
  • ضد آفتاب آلوئه ورا قدرت خیلی بالایی در برابر تابش خورشید دارد.
  • این ضد آفتاب ها کاربرد های خیلی مختلفی دارند.

شما حتی می توانید از کرم ضد آفتاب بی رنگ برای پایه آرایش و یا کودکان استفاده کنید. اگر بعد از تعریق و یا حتی استخر بش استفاده از این ضد آفتاب را دارید بهتر است که ۸۰ دقیقه بعد از آن از این کرم  استفاده کنید.

بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب

یک کرم خوب زمانی اثر بخش خواهد بود که متناسب با پوست آن را انتخاب کنید و هر روز از آن استفاده کنید. اگر پوست چربی دارید بهتر است به سراغ کرم هایی بروید که فاقد روغن هستند‌‌‌. زمانی که شما از ضد آفتاب هایی بر پایه ی آب استفاده می کنید کرم به خوبی روی پوست شما می ماند و به خوبی در پوست شما جدی می شود. شما به راحتی می توانید از این ضد آفتاب ها برای پوست صورت خود و یا دیگر قسمت های بدن هم چون سینه و پا نیز استفاده کنید. بهترین ضد آفتاب برای پوست چرب ضد آفتابی است که بتواند ساعت طولانی را به خوبی روی پوست بنشیند. شما می توانید هر بار یک بند انگشت کرم ضد آفتاب به پوست خود بزنید و بهتر است که نیم ساعت قبل از خارج شدن از خانه از کرم استفاده کنید و چنان چه تایم طولانی تری در معرض خورشید می مانید هر دو ساعت کرم خود را تمدید کنید.

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ؟

اگر مایل هستید که از ایجاد کک و مک در پوست خود جلوگیری کنید و پوستی شاداب و سالم داشته باشید ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتما  از ضد آفتاب استفاده کنید. باید این نکته را خدمتتان عرض کنیم که در کرم ضد آفتاب های بی رنگ فیلتر هایی دارد که اشعه های مضری هم چون UVA  و UBV را مسدود می کند. ذراتی که در ضد آفتاب های بی رنگ قرار دارند بسیار ریز هستند خیلی در مقابل نور های مرئی و قابل مشاهده نمی تواند عمل کند.

ویژگی های یک کرم ضد آفتاب خوب

یک ضد آفتاب خوب SPF مناسبی دارد و در مقابل آفتاب به خوبی می تواند از پوست محافظت کند تا آسیب جدی به پوست نرسد. چنان چه به دنبال بهترین ضد آفتاب بی رنگ هستید سعی کنید ضد آفتابی پیدا کنید که ضد آب است. اگر ضد آفتابی که استفاده می کنید ضد آب نباشد با کمی عرق کردن کرم روی پوست روان می شود و در واقع خاصیت خود را از بین می برد. یک ضد آفتاب خوب خاصیت نرم کنندگی دارد ؛ شما می توانید از کرم ضد آفتاب بی رنگی که خاصیت نرم کنندگی دارد را برای زیر آرایش خود استفاده کنید و برای آرایش خود یک پایه ی تمیز داشته باشید .استفاده از ضد آفتاب فوراور می تواند به شما کمک کند.

نکاتی که باید قبل از خرید ضد آفتاب به آن توجه کنید

انتخاب یک کرم ضد آفتاب یکی از مهم ترین کار هایی است که افراد باید انجام دهند ؛ چنان چه قصد خرید یک کرم ضد آفتاب را دارید باید به خوبی درباره ی آن تحقیق کنید . اولین نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که یک کرم مطابق با نوع پوست خود انتخاب کنید؛ قطعا یک کرم برای پوست خشک نمی تواند به خوبی روی پوست چرب بنشیند. علاوه بر این سعی کنید کرم ضد آفتاب خود را در ابعادی انتخاب کنید که با چند بار مصرف تمام نشود.  بهتر است به تاریخ انقضای آن نیز توجه کنید و سعی کنید زمان زیادی تاریخ انقضا داشته باشد تا اتمام کرم فاسد نشود.  شما باید به دنبال کرمی باشید که در مقابل تمام اشعه های مضر مقاوم باشد.

ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی

قیمت کرم ضد آفتاب ها چه قدر است

در رابطه با قیمت این کرم ها باید خدمتتان عرض کنیم که ما نمی توانیم در این بخش یک قیمت مشخص به شما اعلام کنیم.  قیمت این کرم ها با توجه به عوامل گوناگونی مشخص می شوند‌‌. این که کرم ضد آفتاب چه برندی داشته باشد و یا این که در چه حجمی تولید می شود ‌. معمولا قیمت ضد آفتاب های ایرانی ارزان تر است اما کرم ضد آفتاب های خارجی به خاطر کیفیت بالا و  هم چنین هزینه ی حمل و نقل به ایران و نرخ دلاری که دارند بالا تر از نمونه های ایرانی است. اگر از لحاظ قیمت محدودیتی ندارید بهتر است که یکی از این نمونه های خارجی را انتخاب کنید و به صورت روزانه و منظم از آن استفاده کنید.

بهترین کرم ضد آفتاب را از کجا بخریم

ما تا به این جا سعی کردیم تا بهترین کرم ضد آفتاب را به شما معرفی کنیم و بگوییم ضد آفتاب ایرانی بهتر است یا خارجی و خدمت شما نیز عرض کنیم که یک ضد آفتاب خوب چه ویژگی هایی دارد و شما در هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنید.  شما می توانید همانند گذشته این کرم ها را از فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه کنید اما قطعا این کار کمی زمان و انرژی شما را می گیرد. علاوه بر این قطعا برای شما نیز این اتفاق افتاده است که به قصد خرید یک برند خاصی به فروشگاهی مراجعه کرده اید اما آن فروشگاه برند مد نظر شما را نداشته است و شما را توجیه کرده است که این برند بهتر است اگر دوست ندارید بار دیگر این اتفاق برایتان بیفتد می توانید به صورت غیر حضوری به دنبال برند مد نظر خود بگردید و چنان چه نتوانستید آن را پیدا کنید درباره ی کرم دیگری تحقیق کنید و آن را تهیه کنید. یکی دیگر از مزیت های خرید غیر حضوری این است که شما در هزینه ی رفت و آمد خود صرفه جویی می کنید و بدون این که کار خاصی انجام دهید کرم خود را درب منزل تحویل می گیرید پس چنان چه قصد خرید کرن ضد آفتاب دارید همین الان از طریق تلفن همراه خود اقدام به خرید کنید و از نمایندگی فواور سفارش دهید .در کوتاه ترین زمان ممکن آن را تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *