مقاله

سرم ویتامین سی برای چه پوستی مناسب است؟

سرم ویتامین سی

پوست یکی از مهمترین اندام‌های بدن به شمار می‌رود. این اندام مهم برای خود باید مراقبت های ویژه داشته باشد. امروزه استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست بسیار مورد علاقه قرار گرفته می‌شود پاکسازی، مرطوب کردن و استفاده از کرم ضد آفتاب همیشه قسمت‌های اساسی یک برنامه روزانه برای هر فرد که به پوست خود اهمیت می‌دهد می‌باشد. اما با پیشرفت تکنولوژی امروزه استفاده از سرم‌های ویتامین سی به جای این مواد را گرفته است و بسیار مورد علاقه می‌باشد..

سرم چیست

سرم امروزه یک محلول مراقبت است پوست می‌باشد. که شما می‌توانید بعد از استفاده از آن با شستشو دادن پوست خود به عنوان یک کرم می‌توانید استفاده کنید. این محصول از ترکیبات مختلفی که برای تقویت پوست ساخته شده است . سرم‌ها از مولکول‌های ریز ساخته شده اند تا بتوانند به لایه‌های داخل پوست نیز برسند. و مقدار زیادی ازمواد ترکیبات سرم به داخل پوست برسد. این ویژگی سبب شده است که سرم وسیله برای هدف قرار دادن آسیب های مثل چین و چروک‌ها در پوست باشد.

سرم ویتامین سی برای پوست

همانطور که در پاراگراف بالا نیز برای شما بیان کردیم سرم‌ها یکی از محلول های ترکیبات قوی هستند که موجب تقویت پوست می‌شود. اما سرم‌ها انواع مختلفی دارند. رایج ترین نوع سرم که برای پوست استفاده می‌شود سرم ویتامین سی می‌باشد. ویتامین سی معمولا برای زنان استفاده می‌شود که یک ترکیب ضد پیری است و بسیار محبوب می‌باشد همچنین سرم ویتامین سی برای داشتن پوستی نرم و صاف و درخشان نیز استفاده می‌شود.

چرا باید از سرم ویتامین سی استفاده کرد

  • برای انواع پوست مناسب و ایمن می باشد

 ویتامین سی از مهمترین ویتامین‌های بدن محسوب می‌شود. و همچنین در پوست نیز بسیار کاربردهای ویژه دارد. استفاده طولانی مدت از سرم ویتامین سی برای پوست عوارض خاصی ندارد و این سرم می‌تواند در هر رده سنی استفاده شود. برخی از مواردی همچون افرادی که حساسیت پوستی شدیدی دارند ممکن است پس از استفاده از سرم سوزش خفیف ای در پوست آن ایجاد شود.

سرم ویتامین سی

  • روشن شدن پوست

سرم ویتامین سی همچنین باعث روشن شدن پوست می‌شود و رنگدانه های پوست را نرم و صاف می‌کند. همچنین باعث کمتر شدن تیرگی های روی پوست و کدر بودن پوست می‌شود و درخشش جوانی را به پوست می بخشد.

  • قرمزی پوست را کاهش می‌دهد

در بعضی از موارد پوستی دیده می‌شود که بعضی از افراد به دلایل مختلف در پوستشان نقطه‌های قرمز رنگ به وجود می‌آید ویتامین سی فوراور برای درمان درجه‌های مختلف التهاب پوستی و نقطه های قرمز رنگ بسیار موثر است آنها را کاهش می‌دهد و رنگ پوست را یکنواخت می کند.

  • تجمع رنگدانه ها را از بین می‌برد

منظور از جمع شدن رنگدانه‌ها لکه‌هایی است که به دلیل افزایش سن یا در قرار گرفتن در معرض نور خورشید ایجاد می‌شود. و در نقطه‌های مشخصی از پوست بیش از حد تولید می‌شوند و ممکن است باعث ایجاد آکنه درپوست شود. استفاده از سرم ویتامین سی از تولید آکنه و همچنین رنگدانه های لکه های جلوگیری می‌کند. و در نتیجه نقاط پوست تیره را از بین می‌برد و پوست به صورت هم رنگ می‌شود.

  •  کاهش خط های زیر چشم

 سرم ویتامین سی همچنین با پر کردن با آبرسانی به ناحیه‌های مختلف به چشم می‌تواند همواره سایه های خط زیر چشم را از بین ببرد.

  • تولید کلاژن در پوست

کلاژن یکی از مهم‌ترین ترکیباتی است که در پوست وجود دارد. و وجود آن در پوست ضروری است. استفاده از ویتامین سی برای پوست شناخته بهترین راه برای افزایش تولید کلاژن در بدن می‌باشد.کلاژن پروتئینی طبیعی است که در بدن تولید می‌شود و در طول زمان از بین می‌رود اگر میزان تولید شده کم باشد خط‌های  نازک و چین و چروک در پوست ایجاد می‌شود..

  • از شل شدن پوست جلوگیری می‌کند

همانطورکه در بالا نیز اشاره شد کلاژن برای پوست ضروری است. یکی از کاربردهای مهم کلاژن در پوست استحکام و انعطاف پذیری پوست می‌باشد وقتی میزان کلاژن تولیدی تحت شما کاهش می‌یابد پوست به گونه‌ای می‌افتد. استفاده از سرم‌های ویتامین سی  تولید کلاژن را افزایش می‌دهند و در نتیجه ویتامین باعث استحکام شدن و انعطاف پذیری پوست را افزایش می شوند.

  • در مقابل نور خورشید از پوست محافظت می‌کند

اگر زیاد در معرض نور خورشید قرار بگیرید ممکن است پوست شما دچار اختلالات شود . مولکول‌هایی که در بدن ایجاد می‌شود به آن رادیکال‌های آزاد گفته می‌شود. این رادیکال‌ها اتم هایی با یک الکترون گمشده می‌باشد. ولی رادیکال‌های آزاد به دنبال دیگر  اتم‌های پوست هستند. تا بتوانند از آنها یک الکترون بگیرند و به همین دلیل می‌توان آسیب‌های جبران ناپذیری از جمله ایجاد رنگدانه ها و لکه‌ها در پوست صورت شود.

هنگامی که از سرم ویتامین سی برای محافظت از پوست خود استفاده می‌کنید ویتامین سی در بدن آنتی اکسیدان‌ها یا آنتی کدون پوست می سازد.آنتی اکسیدان‌ها یک الکترون بین رادیکال‌های آزاد می‌دهند و از تخریب شدن پوست جلوگیری می‌کند.

سرم ویتامین سی

  • جلوگیری از آفتاب سوختگی پوست

تحقیقات نشان  می‌دهند که علاوه بر کاهش قرمزی سرم ویتامین همچنین باعث سرعت تولید و تکثیر سلول‌ها در بدن و مخصوصاً در پوست می‌شود. و این امر سبب شده است تا سلول‌های جدید با سلول‌های آسیب دیده در کمترین زمان جایگزین شوند. پوست‌هایی که در به دلایل مختلف آسیب می‌بیندند باید سلول‌های مرده آنها با سلول‌های جدید جایگزین شوند. استفاده از سرم ویتامین سی باعث می‌شود که سلول‌های مرده در اثر سوختگی از بین برود. و به جای آن از سلول‌های سالم جایگزین شوند. از پوست به حالت قبلی خود برگردد..

چگونه از سرم ویتامین سی برای پوست استفاده کنید؟

تا اینجا برای شما کمی در مورد مقدار کاربرد و کارایی های ویتامین سی را توضیح دادیم. همیشه بعد از شستشو دادن پوست خود مخصوصاً هنگام بیدار شدن در صبح زود از سرم ویتامین سی استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که مواد مفید سرم ویتامین سی به طورکامل به  همه لایه‌های داخلی پوست جذب شود.

حتماً به این نکته توجه داشته باشید که قبل از استفاده از سرم ویتامین سی باید به هیچ گونه از کرم و یا مواد ضد آفتاب استفاده نکنید زیرا آنها سدی برای ایجاد نفوذ مولکول‌های ویتامین سی در لایه‌های داخلی پوست می‌شود. در صورتی که بعد از شستشو‌دادن سرم استفاده کردید نیازی به مرطوب کردن آن از روی پوست نیست.

فقط ابتدا سرم را روی پوستتان بمالید و تا مدتی بدون این که هیچ موادی استفاده کنید روی پوستتان بماند بعد از شستشوی پوست خود کمی از سرم را با انگشتان خود بر روی پوست خودتان آن بریزید و به پوست صورت خود مالش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *