مقاله

بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی

بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی

انواع مکمل های مفید برای بدن و سلامتی کدام اند؟

امروزه مکمل های غذایی نقش بسیار مفیدی را ایفا می کنند و افراد زیادی در پی خریدن بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی و استفاده از آن ها می باشند. و همین طور مکمل ها توجه بسیاری از افراد را جلب کرده‌اند و ازهمین رو افراد زیادی به دنبال خریدن مکمل های بسیار مفیدی برای بدن هستند.

افرادی که از مکمل‌ها استفاده می کنند و یا قصد خرید مکمل را دارند به چند دسته تقسیم می شوند که دسته اول افرادی هستند که پول زیادی را صرف خرید مکمل ها می کنند. و دسته دوم افرادی هستند که برخلاف دسته اول تصور می کنند استفاده از مکمل ها هدر دادن پول است. و دسته آخر افرادی هستند که در استفاده از مکمل ها محتاط و عاقلانه عمل می کنند و مکمل ها را از روی فکر طبق نیاز شان خریداری می کند. این دسته از افراد ، افرادی هستند که می دانند مصرف تمامی مکمل ها ضرورتی برای آنها ندارد و لازم نیست و تنها به دنبال مکمل هایی مفید برای بدن هستند. این افراد از مکمل هایی که برای بدنش نیاز است برای ارتقای سلامتی بدن استفاده می کنند و همینطور علاوه بر اینها قبل از استفاده از مکمل ها اطلاعات لازم را راجع به آن ها جمع آوری می کنند.

امروزه بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی شامل موادی همچون : ویتامین ها ، مواد معدنی ، ترکیبات گیاهی ، گیاهان دارویی ، اسیدهای آمینه ، آنزیم ها و بسیاری از مواد ها و محصولات دیگر می شوند. آن ها در مدل ها و اشکال مختلفی همانند : قرص ، کپسول، پودر و نوشیدنی و بسته های فشرده شده تهیه می شوند. مکمل هایی که از محبوبیت بالاتری برخوردار اند عبارت اند از  ویتامین های D  و ویتامین های E  ؛ مواد معدنی مانند کلسیم و آهن و گیاهان مانند اکیناسه و سیر ؛ و محصولات خاص مانند : گلوکوزامین ، پروبیوتیک ها و روغن ماهی.مکمل ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به توضیح برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی

انواع مکمل ها :

 • ویتامین ها و مواد معدنی

طبق تحقیقات بخش زیادی به طور تقریبی ۹۷ درصد از افرادی که به طور منظم از مکمل های غذایی استفاده می کنند مکمل هایی را مصرف میکنند که در دسته ویتامین ها و مواد معدنی جای می گیرند. محبوب ترین انواع ویتامین ها و مواد معدنی عبارت اند از : مولتی ویتامین ها ، ویتامین D ،کلسیم ، ویتامین B  یا B  کمپلکس.

نقش ویتامین ها در بدن ما بسیار مهم است ویتامین ها و مواد معدنی به عنوان ماده مغذی ضروری در نظر گرفته شده اند. زیرا این مواد سد ها نقش را در بدن ایفا می کنند آنها به تقویت استخوان ها و التیام زخم ها و تقویت سیستم ایمنی بدن به شدت کمک می کنند. همچنین مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کند و آسیب سلولی را ترمیم می نماید.

 • مکمل های خاص

بزرگترین گروه مکمل های خاص شامل اسیدهای چرب امگا ۳ میشود که در روغن ماهی یافت می شود به طور کلی این مکمل برای کاهش فشار خون و همچنین برای درمان آرتریت روماتوئید کاربرد های مفید دارد و استفاده می شود.

 • گیاهان و داروهای گیاهی

علاوه بر گروه بسیار زیادی از افراد به صورت منظم از چای سبز استفاده می کند و دیگر مواد طبیعی که برای افراد استفاده کننده از ترکیبات گیاهی بسیار مورد توجه قرار گرفته است عبارت اند از :سیر، کرنبری، اکیناسه و جینسنگ.

 • مکمل های ورزشی ، چاقی و لاغری

قطعاً می دانید که افراد بسیار زیادی از مکمل ها برای اهداف ورزشی و تغذیه ای و همینطور مدیریت وزن ، چه کاهش وزن  و چه افزایش وزن ، استفاده می کنند چند که برآورد شده است ست این افراد ۱۹ در صد استفاده کنندگان از مکمل های غذایی هستند. از این گروه مکمل ها رایج ترین آنها عبارت اند از  : مکمل های پروتئینی ، ژل و نوشابه های انرژی زا ، مکمل گارسینیا کامبوجیا ، قهوه سبز و نوشیدنی های افزایش دهنده حجم آب بدن.

مکمل های مفید برای بدن کدامند؟

در این بخش قصد داریم برخی از بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی را معرفی کنیم و توضیحاتی راجب آن ها برای تان بدهیم با ما همراه باشید تا این اطلاعات را به دست آورید.

 • مکمل های پروتئین دار 

مکمل های پروتئین دار جزء مکمل های بسیار مفید و کاربردی برای بدن می باشند. قطعاً می دانید که پروتئین ماده مغذی بسیار مهمی است که حیات و زندگی بدون آن امکان پذیر نیست و نقش بسیار مهمی را در زندگی ایفا می کند. یکی از ویژگی‌های مهم پروتئین این است که سطح انرژی را در بدن بالا میبرد و همین طور سیستم ایمنی را تقویت می کند و سپس بافت عضلانی را تشکیل می دهد و به ایجاد تعادل مایعات بدن کمک شایانی می کند. تحقیقات اخیر نشان داده است که مقدار کافی پروتئین برای بدن باید به 1.2 تا  1.6 گرم برسد.

بهتر از پروتئین مورد نیاز بدن از طریق رژیم غذایی سالم به دست بیاید و تامین شود. ماهی ، مرغ، گوشت، اسفناج، تخم مرغ و محصولات لبنی پز از کلسیم می باشند .

 • ویتامین D  

ویتامین دی یکی دیگر از مکمل های بسیار مفید و کاربردی برای بدن می باشد. کمبود این ویتامین در بدن مشکل رایج ای در میان اغلب افراد است و دلیل بسیار بزرگ و عمده آن کار در محیط های بسیار پوشیده می باشد. همچنین اگر ویتامین دی شما از ۲۰۰۰ بالاتر باشد نه تنها تاثیرات خوبی در بدن شما نمی گذارد بلکه تاثیر منفی بر روی سلامتی شما خواهد گذاشت و همینطور کمبود این ویتامین سبب بروز عفونت در مجاری تنفسی یا عملکرد بدن می شود.

غذاهایی مانند : ماهی ، زرده تخم مرغ ، قارچ ، غلات به ویژه جو و آب پرتقال طبیعی سرشار از ویتامین دی هستند . اگر از کمبود ویتامین دی رنج می برید و مشکلاتی دارید می توانید از قرص ویتامین دی استفاده کنید.

مکمل های روغن ماهی 

 • مکمل های روغن ماهی

جالب است بدانید که روغن ماهی حاوی موادی است که فعالیت های بیولوژیک بدن را منظم میکند. و همینطور برای بدن انرژی زیادی را تولید میکند . این مکمل یکی از بهترین مکمل های مفید برای بدن است و امگا ۳ و امگا ۶ موجود در این روغن در مکمل برای سلامتی اهمیت بسیار زیاد و پر رنگی را دارد و ضروری است. ماهی منبع بسیار خوبی برای تامین اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ به شمار می رود.

 • مکمل های کراتین 

مکمل کراتین یکی دیگر از مکمل های بسیار مفید برای بدن است لازم است بدانید که بین مکمل ها تنها یک مکمل وجود دارد که حدود به سی سال است که مستمرا بر روی آن تحقیق می شود کراتین است. کراتین ماده است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و یافت می شود و در ماهیچه ها تجمع می کند. این ماده منبع خوبی برای فسفات در ماهیچه ها به حساب می آید و در نتیجه مکمل های کراتین دار ذخایر فسفات بدن شمارا افزایش می دهند تا سلول های حاوی انرژی بتوانند انرژی بیشتری را تولید کنند. روش های مختلفی برای استفاده از مکمل های کراتین وجود دارد که عبارت اند از:

■مصرف ۱۵_۱۵ گرم کراتین در ۳ تا ۵ روز و بعد از آن مصرف روزانه ۵ گرم کراتین.

■مصرف ۵ گرم کراتین در روز اول.

مکمل های فوراور

تعریف دیگری که می‌توان برای بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی  آورد این است که آنچه را که از طریق مصرف غذایی روزانه به بدن نمی‌رسد مکمل غذایی می‌تواند جبران کند که مکمل‌های غذایی فوراور یکی از بهترین گزینه ها میباشد . مطابق با نظر وزارت بهداشت آمریکا مکمل غذایی در واقع بخشی از رژیم غذایی ما است و نباید به تنهایی مورد استفاده قرار بگیرد. در مکمل غذایی فوراور از هیچگونه مواد صنعتی استفاده نشده است و برای تهیه آنها بهترین گیاهان دارویی در سراسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است. گیاهان مفیدی که بیشترین تاثیر را بر روی بدن انسان دارد. مکمل غذایی فوراور در سطح جهان محصولاتی خاص و مفید است که توانسته است در افزایش کیفیت و ارتقای سلامت عمومی افراد تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

بهترین مکمل های غذایی برای سلامتی

انواع مکمل های فوراور

 1. جین چیا فوراور: این دو مکمل غذایی فوراور ترکیبی از دو گیاه کهن و قدیمی ‏چیا طلایی که در غرب رشد می‌کند و همچنین گیاه جین سینگ در شرق می باشد. مکمل غذای جین چیا فوراور یک آنتی اکسیدان است که در تقویت سیستم ایمنی بدن و قوای جنسی موثر می باشد.
 2. مکمل وینتولایز آقایان فوراور: مکمل ویتولایز آقایان فوراور مکمل ها که استفاده اذان برای زنان و مردان متفاوت است ست یعنی برای زنان و مردان به صورت جداگانه تولید می شود. این مکمل غذایی فوراور ترکیبی از انواع مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها و گیاهان مفید می باشند. مصرف منظم مکمل ویتولایز آقایان فوراور برای آقایان یک مکمل غذایی برای مقابله با مسائل دوران پیری همانند شل شدن استخوان ها و عدم کنترل ادرار است.
 3. مکمل ویتولایز بانوان فوراور: فیلم مکمل فوراور مختص بانوان است ست ترکیبی تحول یافته که در کمک به بانوان در دوران سیکل عادت ماهانه موثر میباشد و باعث کاهش بدخلقی و ضعف عضلانی و نفس و خستگی می باشد.
 4. نیچرمین فوراور: این نوع مکمل غذایی فوراور محصول باکیفیت و سرشار از مواد معدنی می باشد که از رسوبات کف دریا تولید می شود و هر قرص از مکمل غذایی نیچرمین فوراور حاوی مواد معدنی مورد نیاز بدن می باشد این مواد معدنی در برگیرنده مواد معدنی همچون وانادیوم، منیزیم،مس، روی، سلنیوم،کلسیم،اهن،ید،فسفر،منگنز و مولیبدنوم می باشد.
 5. مکمل بینایی فوراور ویژن : دسته دیگر از مکمل های غذایی که در بهبود وضعیت بینایی و گردش جریان خون در چشم ها موثر است مکمل بینایی فوراور ویژن است. مکمل بینایی فوراور ویژن از موادی همچون زغال اخته ،زیگزانتین،لوتئین،آنتی اکسیدان های قوی و سایز انواع گیاهان مفید تولید می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *