مقاله

بهترین قرص کلاژن ساز پوست

بهترین قرص کلاژن ساز پوست

کار کلاژن در بدن

کلاژن یکی از اساسی ترین و عالی ترین پروتئین های موجود در بدن می باشد که ترکیب اصلی بافتهای هم بند بدن انسان مانند پوست و استخوان های بدن و غضروف ها می باشد که باعث محکم شدن و نیرومند شدن بدن و حفظ یک پارچه بودن این بافت ها می‌شود. کلاژن از مواد مغذی که در بدن وجود دارد ساخته می شود و به وجود می آید. بدن انسان ها به صورت کامل از اسیدهای آمینه مانند : پرولین و لیزین و گلاسین کلاژن دار می‌شود. در مواردی وجود ویتامین سی و وجود مس در بدن نیز برای ساخته شدن کلاژن مهم می باشد.

لازم است بدانید که تنها کار جوان سازی پوست و پیشگیری از ایجاد چین و چروک کلاژن سازی پوست میباشد. کلاژن ماده طبیعی میباشد که در بدن به صورت کاملاً طبیعی تولید می‌شود اما در اثر عواملی مانند بالا رفتن سن و اشعه های فرابنفش و مواردی از این قبیل تولید آن در بدن کاهش پیدا میکند و به مرور زمان نشانه های پیری زودرس است با به وجود آمدن خط بر روی پوست و چین و چروک نمایان می‌گردد. ترکیبات کمی در کلاژن سازی پوست موثر هستند و بر اساس آن ها قرص های جوان کننده و کلاژن ساز متنوعی توسط برندهای مختلف و معتبر برای کسانی که به سلامت پوست خود اهمیت می دهند تولید شده است اما در ادامه بهترین قرص کلاژن ساز پوست را برای شما معرفی خواهیم کرد.

فواید کلاژن برای پوست

همان طور که گفته شد یکی هم یکی از مهم ترین موارد برای سلامت و شادابی و جوان ماندن پوست کلاژن می باشد از این‌رو فواید بسیار زیادی را برای پوست دارا می باشد که برخی از این فواید عبارتند از:

 • جلوگیری و درمان چین و چروک های پوست
 • ترمیم پوست و بازسازی پوست
 • جلوگیری از عفونت کردن زخم ها در پوست
 • ایجاد خاصیت ارتجاعی یا کششی پوست
 • سفت کننده پوست
 • لیفت پوست و درمان شل شدگی پوست

البته کار کلاژن تنها به این مواردی که گفته شد و برای پوست ختم نمی‌شود و برای بسیاری از موارد مانند درمان دردهای التهابی و درد مفاصل و غضروف ها و استخوان ها هم مورد استفاده قرار میگیرد که بسیار موثر می باشد و همچنین یک ترکیب مهم در ساخت مو و ساخت ناخن می باشد از این رو ممکن است که شما یک قرص کلاژن ساز را با هدف سلامت پوست خود بخرید اما سلامت غضروف و مفاصل و تقویت موهای خود را نیز تضمین کرده اید.

بهترین قرص کلاژن ساز پوست

فرق پودر و قرص کلاژن چیست ؟

بسیاری از افراد ممکن است که برای انتخاب بهترین ماده کلاژن ساز در بدن بین خرید پودر های کلاژن ساز و قرص های کلاژن ساز تردید و شک داشته باشند اما باید گفته شود که میان این دو تفاوت هایی است و شما طبق نیاز بدنتان باید آن را انتخاب کنید ما در ادامه تفاوت ها و نکات منفی و مثبت راجع به پودر و قرص های کلاژن ساز را برای شما بیان می کنیم تا بتوانید به راحتی انتخاب کنید .

۱_ جذب و دوره درمان : باید بدانید که پودر ها به سرعت در آب حل می شوند و به شکل مایع سفید رنگی تبدیل میشود و مایعات هم در بدن جذب بالاتری دارند زیرا بدن زمانی برای حذف ژلاتین و روکش قرص و کپسول نمیگذارد و از طریق بزاق و زبان سریع جذب میشود اما قرص ها هم بسیار مهم و تاثیر گذار هستند افرادی که قادر به استفاده از پودر نمیباشند میتوانند از قرص ها استفاده کنند.

۲_ بوی محصول: منبع کلاژن مکمل ها با جذب بالا در بدن انسان کلاژن عصاره ماهی میباشد کپسول و قرص های کلاژن در ۹۰ درصد موارد بدون بو می باشند پودر های  کلاژن ممکن است بوی ماهی داشته باشند و بسیاری از افراد را اذیت کنند و آنها نتوانند از این روزها استفاده کنند پس در این موارد استفاده از قرص و کپسول کلاژن ساز بهترین راه می باشد.

۳_ هزینه : قرص ها و کپسول های کلاژن ساز نسبت به پودر ها هزینه کمتری را دارا می باشند از این رو اگر بودجه کافی برای خرید پودر ها را ندارید می‌توانید با تهیه کردن یک قرص کلاژن ساز بسیار عالی و مناسب نیاز خود را برطرف کنید ‌.

اما تمامی این موارد به سلیقه مصرف کننده مربوط می‌شود و مصرف کننده می‌تواند طبق نیاز و سلیقه خود پودر یا قرص کلاژن سازی که میخواهد را انتخاب کند .

بهترین قرص کلاژن ساز پوست

بهترین قرص های کلاژن ساز پوست

هنگامی که میخواهید قرص های کلاژن ساز را انتخاب و خرید کنید حتما ضروری است که به برند آن توجه ویژه‌ای داشته باشید و علاوه بر آن باید به مواردی مانند مواد تشکیل دهنده قرص کلاژن ساز و استاندارد هایی که لازم است آن قرص داشته باشد توجه‌ نمایید . ما در ادامه برخی از بهترین قرص های کلاژن ساز پوست را به شما معرفی خواهیم کرد و شما در صورت نیاز می‌توانید هر کدام از آن ها را که میخواهید را خریداری کنید.

قرص های کلاژن ساز پوست عبارت اند از :

 • قرص کلاژن ساز رادیانس هلث اید
 • قرص کلاژن ساز رجوا درمکس
 • قرص کلاژن ساز آنادرم پرمون
 • قرص کلاژن ساز گلد آدریان
 • قرص کلاژن ساز ایمدین تایم پرفکشن

استفاده از این قرص های کلاژن ساز بسیار خوب می تواند موجب از بین رفتن چین و چروک های صورت و افتادگی آن و پیری پوست شود و افزایش توده عضلانی و جلوگیری از تحلیل استخوان ها و تسکین دردهای مفاصل و ارتروز را به همراه دارد علاوه بر این مواردی که نام برده شد مواد غذایی پروتئینی و مرکبات و تخم مرغ را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *